هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۲۶ ترانه‌ی برتر که در فیلم‌های سینمایی ماندگار شدند

موسیقی متن فیلم، چه در حال تماشا متوجه تأثیر آن شده باشیم یا نه، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساخت فیلم است. موسیقی مناسب به صحنه‌سازی کمک می‌کند، احساسات بیننده را برمی‌انگیزد، حتی یک داستان را به تنهایی تعریف می‌کند، درک ما را بالا می‌برد و ما را به دنیای فیلم پیش رویمان هدایت می‌کند. در این مطلب ۳۵ ترانه‌ی فیلم را نام بردیم که یا خودشان ماندگار شدند یا باعث ماندگاری فیلمشان شدند یا در یک همکاری دوجانبه فیلم و ترانه با هم اهمیت خاصی برای بیننده و شنونده پیدا کردند. برخی از ترانه‌ها را هم برای شنیدن آماده کردیم.

برخی از آهنگ‌ها، چه به طور خاص برای فیلم ساخته شده باشند و چه اینکه تنها به یک صحنه‌ اضافه شده باشند، به نظر می‌رسد از فیلم‌هایی که در آن‌ها اجرا شدند فراتر رفته‌اند. برخی دیگر با فیلم‌هایشان پیوندی ناگسستنی دارند و به بخشی از فرهنگ برای نسل‌های بعدی تبدیل شدند.

در ادامه تعدادی از نمادین‌ترین آهنگ‌های فیلم تمام دوران‌ را نام بردیم که ترتیب خاصی ندارند. این ترانه‌ها از دهه‌ها و ژانرها فراتر می‌روند اما همه‌ی آن‌ها بدون شک با فیلم‌هایی که در آن‌ها به نمایش درآمده‌اند پیوند عمیقی دارند.

۱. آزاد (Footloose)

فیلم آزاد
 • فیلم: آزاد (Footloose)
 • خواننده: کنی لاگینز

فیلم موزیکال آزاد به سرعت به یکی از پربازدید‌ترین‌های سال ۱۹۸۴ تبدیل شد و تأثیر آهنگ معروف و برجسته‌ی لاگینز در این موفقیت کم نبود. غیر ممکن است با شنیدن این موزیک بتوانید در جای خود بی‌حرکت بنشینید. این آهنگ برای سه هفته‌ی متوالی در جدول ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد آمریکا در رتبه‌ی اول جدول قرار گرفت و به چنان محبوبیت بزرگی دست یافت که خود لاگینز هم تصورش را نمی‌کرد.

در سال ۲۰۱۴، او در مصاحبه‌ای فاش کرد: «این بزرگ‌ترین فیلم تابستان آن سال شده بود. به یاد می‌آورم که برای اولین بار برای دیدن آن رفته بودیم و با دیدن صحنه‌ی ابتدای فیلم همسرم رو به من کرد و گفت این موزیک قراره بترکونه! البته بیننده‌ها هم با در آوردن کفش و رقصیدنشان این را تأیید کردند.»

۲. بوسه‌ از گل سرخ (Kiss From a Rose)

فیلم بتمن
 • فیلم: بتمن برای همیشه (Batman Forever)
 • خواننده: سیل

سیل ابتدا آهنگ را در سال ۱۹۹۴ منتشر کرد، اما وقتی یک سال بعد در موسیقی متن فیلم بتمن برای همیشه قرار گرفت، وضعیت متفاوتی به دست آورد و برای این خواننده سه جایزه‌ی گرمی برای بهترین ضبط سال، ترانه‌ی سال و بهترین آواز مرد پاپ به ارمغان آورد.

ممکن است برای یک فیلم ابرقهرمانی آهنگ بعیدی به نظر برسد، اما این همان چیزی است که باعث می‌شود کاملا خاص و متفاوت باشد و چنین نتیجه‌ای بگیرد. بوسه از گل سرخ بدون شک بزرگ‌ترین موفقیت سیل است و بتمن وال کیلمر را تبدیل به یکی از به یادماندنی‌ترین‌ها کرده است.

۳. همیشه دوستت خواهم داشت (I Will Always Love You)

فیلم بادیگارد
 • فیلم: بادیگارد (The Bodyguard)
 • خواننده: ویتنی هیوستون

چه کسی این ترانه را نشنیده است؟ هیوستون تا قبل از اولین نقش‌آفرینی‌اش در فیلم عاشقانه‌ی سال ۱۹۹۲، یک افسانه‌ی بی‌بدیل موسیقی بود، اما این آهنگ به لطف صدای بالا و قابل تحسین و صدای زیر بی‌عیب و نقصش، به سرعت به یکی از قابل توجه‌ترین آهنگ‌های او تبدیل شد.

غالبا فراموش می‌شود که این تصنیف در واقع کاور آهنگی از دالی پرتون است و باعث شد تنها آهنگی باشد که در سه دهه‌ی جداگانه به رتبه‌ی ۱ برسد. با انتشار آن در صدر جدول جهانی قرار گرفت و چند ساعت پس از مرگ هیوستون در سال ۲۰۱۲ دوباره این افتخار تکرار شد.

۴. لیدی مارمالاد (Lady Marmalade)

فیلم مولن روژ
 • فیلم: مولن روژ (Moulin Rouge)
 • خواننده: کریستینا آگیلرا، پینک، لیل کیم، میا و میسی الیوت

کاور این ترانه از هرکسی یک ستاره می‌سازد.

لیدی مارمالاد با گروه کر مهیج خود و درهم آمیختن صداهای آشنا از بزرگ‌ترین ستارگان موسیقی پاپ از جمله آگیلرا، لیل کیم، میا، پینک و الیوت که آن را برای موسیقی عجیب و عاشقانه‌ی باز لورمان در سال ۲۰۰۱ خواندند می‌توان ادها کرد که به فیلم روح بخشیدند.

احتمالا تعداد کمی انتظار داشتند که این آهنگ به موسیقی متن برجسته تبدیل شود، اما شما به‌سختی می‌توانید یک مهمانی یک جشن عروسی را پیدا کنید که این آهنگ پخش نشود. این ترانه گروهی از ستاره‌های پاپ را به گونه‌ای دور هم جمع کرده است که خیلی کم اتفاق می‌افتد و برای ۹ هفته‌ی متوالی در صدر جدول بیلبورد قرار گرفت که تنها همکاری چند خواننده‌ی زن برای یک فیلم است.

۵. خوشحال (Happy)

انیمیشن من نفرت انگیز
 • فیلم: من نفرت‌انگیز ۲ (Despicable Me 2)
 • خواننده: فارل ویلیامز

اگر بچه دارید، بچه‌ای را می‌شناسید یا بچه‌ای را ملاقات کرده‌اید، قطعا آهنگ «خوشحال» را برایش خوانده‌اید. این ترانه که یکی از ترک‌های آلبوم «دختر» (Girl) ویلیامز بود، به لطف انیمیشن جذاب من نفرت‌انگیز به پرفزوش‌ترین و پرطرفدارترین آهنگ او تبدیل شد.

ترانه‌ی خوشحال به پرفروش‌ترین آهنگ سال ۲۰۱۴ تبدیل شد. محال است بعد از شنیدن این آهنگ بتوانید آن را از ذهنتان خارج کنید.

۶. زنده بمان (Stayin’ Alive)

فیلم تب یکشنبه شب
 • فیلم: تب شب یکشنبه (Saturday Night Fever)
 • خواننده: گروه جی بیز

این نمونه‌ی بارز دیسکوی کلاسیک است. کمتر فیلم یا موزیکی پیدا می‌شود که معرف یک دوره‌ی تاریخی خاص باشد، اما «زنده بمان» که به‌عنوان صحنه‌ی آغازین و ماندگار سال ۱۹۷۷ با بازی جان تراولتا این کار را کرد و به یکی از کلاسیک‌ترین آهنگ‌های دیسکوی تمام دوران تبدیل شد.

علاوه بر این ترانه، موزیک‌های دیگری هم از این گروه و موزیک‌های دیسکوی دیگری هم وجود داشت، اما «زنده بمان» تنها موزیک الهام‌بخش یک نسل است.

۷. آن سوی رنگین‌کمان (Over the Rainbow)

فیلم جادوگر شهر از
 • فیلم: جادوگر شهر اُز (The Wizard Of Oz)
 • خواننده: جودی گارلند

مؤسسه‌ی فیلم آمریکا تصنیف پرمغز گارلند را با دلایل بسیار موجهی به‌عنوان بزرگ‌ترین آهنگ فیلم همه‌ی زمان‌ها رتبه‌بندی کرد. جایگاه آن‌ها در تاریخ فیلم و موسیقی منحصربه‌فرد است و همیشه محبوب طرفداران در سراسر جهان در طول نسل‌ها بوده است.

خیلی تعجب‌آور نیست که این آهنگ جوایز و افتخارات زیادی را به خود اختصاص داده باشد، از جمله جایزه‌ی اسکار بهترین آهنگ اصلی در سال ۱۹۴۰. این آهنگ همچنان جزء پرطرفدارترین‌هاست.

۸. خودتو غرق کن (Lose Yourself)

فیلم 8 مایل
 • فیلم: ۸ مایل (۸ Mile)
 • خواننده: امینم

وقتی امینم خواننده‌ی رپ جنجالی نگاه اجمالی به تربیت خشن خود در دیترویت داشت، عده‌ی کمی می‌توانستند تصور کنند که فیلم زندگی‌نامه‌ای ۸ مایل چه تأثیری بر بینندگان خواهد گذاشت. اما وقتی چند ثانیه‌ی اول آن بیت‌های قدرتمند را می‌شنوید، غیرممکن است که برای امینم و هر بچه‌ای که تلاش می‌کند راه خود را در یک وضعیت وخیم پیدا کند، ارزش قائل نشوید.

این ترانه برای امینم یک اسکار به ارمغان آورد

۹. باد زیر بال‌های من (Wind Beneath My Wings)

فیلم
 • فیلم: سواحل (Beaches)
 • خواننده: بت میدلر

چیزهای کمی مانند داستان‌هایی درباره‌ی دوستان کودکی که می‌خواهند از هم جدا شوند بر احساسات ما تأثیر می‌گذارند، اما میدلر با کاور آهنگی از یک ترانه‌ی کانتری با صدای راجر ویتاکر کاملا معامله را به هم می‌زند، به گونه‌ای که حتی بعد از بارها دیدن و گذشت این همه زمان، باز هم اشک به چشمانمان می‌آورد.

میدلر در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۴ اظهار داشت که فکر می‌کند مردم از او برای بازخوانی یک آهنگ کانتری عصبانی می‌شوند، اما تهیه کنندگانش به شوخی به او گفتند: «اگر تو این آهنگ را نخوانی، ما تو را می‌کشیم!». نکته‌ی مهم این است که فیلم سواحل و تصاویر چشم‌نواز آن و نحوه‌ی طنین آن در بین مردم ارتباط زیادی با موفقیت ترانه دارد.

او این آهنگ را به‌عنوان ادای احترام به همسرش، مارتین فون هازلبرگ و زندگی مشترک نزدیک به ۳۵ سالشان دانست و او را «باد زیر بال‌هایش» خواند.

۱۰. فراموشم نکن (Don’t You Forget About Me)

فیلم کلوپ صبحانه
 • فیلم: کلوپ صبحانه (The Breakfast Club)
 • خواننده: گروه سیمپل ماینز

صحنه‌ی پایانی فیلم کلوپ صبحانه ساخته‌ی جان هیوز یکی از نمادین‌ترین صحنه‌ها در تمام دوران است و مطمئنا این موفقیت به لطف ترانه‌ی قدرتمند پاپ ساخته‌ی سیمپل مایندز است. این فیلم به یکی از مشهورترین فیلم‌های دبیرستان تبدیل شد و برای ما یادآور شکستن چهارچوب‌های معمول دوران نوجوانی‌مان است.

۱۱. مردان سیاه‌پوش (Men in Black)

فیلم مردان سیاه پوش
 • فیلم: مردان سیاه‌پوش (Men in Black)
 • خواننده: ویل اسمیت

این فیلم و ترانه به همین نام ممکن است از سطح بالاترین‌ها در لیست ما نباشند، اما هر دو بسیار سرگرم کننده هستند. این آهنگ همچنین اولین آهنگی است که اسمیت آن را تک‌خوانی کرد، اما تا سال ۱۹۹۷، شاهزاده‌ی تازه‌نفس پیش از این یک ستاره‌ی بزرگ سینما بود. مردان سیاهپوش در سال ۱۹۹۸ برای بهترین اجرای انفرادی رپ جایزه‌ی گرمی را برای اسمیت به ارمغان آورد و به یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های موسیقی وی تبدیل شد.

۱۲. آواز در باران (Singin’ in the Rain)

فیلم آواز در باران
 • فیلم: آواز در باران (Singin’ in the Rain)
 • خواننده: جین کلی

آهنگ آواز در باران که غالبا به‌عنوان یکی از برترین موزیکال‌های تمام دوران شناخته می‌شود، باعث می‌شود حتی حساس‌ترین آدم هم بخواهد در باران شدید راه برود و یکی از شادترین آهنگ‌های فیلم دنیا را با خود زمزمه کند.

علاقه‌مندان به فیلم می‌دانند که این آهنگ برای دهه‌ها جزء برترین و پرطرفدارترین موزیک‌های فیلم بود و به نظر می‌رسد برای همیشه می‌تواند ترانه‌ای باشد که زمزمه و یادآوری‌اش در ذهن، زیر باران ماندن را کمی قابل تحمل‌تر کند.PlayMute

۱۳. نمی‌خواهم چیزی را از دست بدهم (I Don’t Wanna Miss a Thing)

فیلم آرماگدون
 • فیلم: آرماگدون (Armageddon)
 • خواننده: گروه آئرواسمیت

شاید ترانه‌ی عاشقانه از گروه قدرتمند آئرواسمیت در یک فیلم درباره‌ی سیارکی که قصد دارد به زمین بخورد اصلا منطقی به نظر نرسد، اما با این حال نتیجه داد.

هم آهنگ و هم فیلمی که برای تصاحب گیشه ساخته شده بودند، موج جدیدی از توجهات را به گروه راک محبوب دهه‌ی ۷۰ جلب کرد و گذشتن از آن به‌سادگی امکان‌پذیر نیست.

۱۴. رودخانه‌ی ماه (Moon River)

فیلم
 • فیلم: صبحانه در تیفانی (Breakfast at Tiffany’s)
 • خواننده: آدری هپبورن

آهنگ عاشقانه‌ی هپبورن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمادهای فیلم و مد، چنان مشهور شده است که افسانه‌های موسیقی از آرتا فرانکلین تا التون جان همگی در طول دهه‌ها به اشکال و سبک‌های متفاوت آن را بازخوانی کردند.

این یکی از عالی‌ترین آهنگ‌های عاشقانه‌ای است که تاکنون نوشته شده و توانست جایزه‌ی اسکار بهترین آهنگ اصلی و جوایز گرمی را برای ضبط سال و ترانه‌ی سال ۱۹۶۲ به خانه ببرد.

۱۵. وقتی آرزویت را به ستاره می‌گویی (When You Wish Upon a Star)

انیمیشن پینوکیو
 • فیلم: پینوکیو (Pinocchio)
 • خواننده: کلیف ادواردز

آهنگ‌های برجسته‌ی بسیاری از فیلم‌های دیزنی وجود دارد که بیش از هر چیز شایسته‌ی یک مقاله‌ی پر و پیمان هستند، اما بد نیست تنها چند نمونه‌ی مهم را نام ببریم. ترانه‌ی وقتی آرزویت را به ستاره می‌گویی توسط مؤسسه‌ی فیلم آمریکایی در ۱۰۰ آهنگ برتر تاریخ فیلم در جایگاه هفتم قرار گرفت و به‌عنوان بهترین آهنگ از یک فیلم انیمیشن دیزنی شناخته شد و حتی از منتقدان سراسر دنیا هم نظرات مثبتی به همراه داشت.

این موزیک به یک دلیل مهم تبدیل به بهترین آهنگ دیزنی شده است؛ این به همه‌ی ما یادآوری می‌کند که وقتی آرزویمان را به یک ستاره می‌گوییم، رویاهای ما می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند… چیزی که بسیاری از ما با پشت سر گذاشتن کودکی فراموش می‌کنیم.

۱۶. زمان خوش زندگی‌ام را حس کردم (I’ve Had The Time of My Life)

فیلم رقص کثیف
 • فیلم: رقص کثیف (Dirty Dancing)
 • خواننده: بیلی مدلی و جنیفر وارنز

چه کسی می‌تواند حرکات رقص این فیلم را فراموش کند؟ بیش از سه دهه پس از اینکه پاتریک سوویزی جنیفر بیلز را در فینال حماسه‌ی رقص کثیف مثل پر بلند کرد می‌گذرد و این ترانه و فیلم همچنان مثل اولین اکران مخاطبان را مجذوب خود می‌کند.

این آهنگ تعداد زیادی جوایز از جمله جایزه‌ی اسکار بهترین آهنگ اصلی، جایزه‌ی گلدن گلوب برای بهترین آهنگ اصلی و جایزه‌ی گرمی برای بهترین اجرای پاپ دونفره یا گروهی را به دست آورد.

۱۷. دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

انیمیشن دیو و دلبر
 • فیلم: دیو و دلبر (Beauty and the Beast)
 • خواننده: آنجلا لنزبری

این ترانه قصه‌ای به قدمت زمان دارد. آهنگ تیتراژ کلاسیک دیزنی یکی از برجسته‌ترین آهنگ‌های یک فیلم است و مطمئنا یکی از بهترین آهنگ‌های موجود در فهرست زیبای دیزنی است … خصوصا با توجه به اینکه توسط یک قوری سخنگو خوانده شده.

۱۸. مشکلی نیست (Hakuna Matata) و می‌توانی عشق را امشب حس کنی؟ (Can You Feel the Love Tonight)

انیمیشن شیرشاه
 • فیلم: شیر شاه (The Lion King)
 • خواننده: گروهی از صداپیشه‌های انیمیشن

کل موسیقی متن این فیلم در نوع خود نمادین است.

با در اختیار داشتن التون جان و تیم رایس، جای تعجب نیست که چرا شیر شاه به پرفروش‌ترین موسیقی متن فیلم انیمیشن در ایالات متحده تبدیل شده است. انتخاب تنها یک آهنگ از این تنوع گسترده از موسیقی متن کار سختی بود، بنابراین دو تا از برترین ترانه‌های این انیمیشن زیبا را انتخاب کردیم.

هاکونا ماتاتا به زبان سواحیلی به معنای مشکلی نیست و یا به زبان خودمانی‌تر یعنی نگرانی وجود ندارد.

۱۹. بهشت گانگستر (Gangsta’s Paradise)

فیلم ذهن های خطرناک
 • فیلم: ذهن‌های خطرناک (Dangerous Minds)
 • خواننده: کولیو

آهنگ‌های رپ به‌ندرت به اندازه‌ای که شایسته‌اند تحسین می‌شوند، به‌خصوص در فیلم؛ اما موفقیت کولیو در سال ۱۹۹۵ برای درام میشل فایفر به نام ذهن‌های خطرناک باعث شد که این رپر یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های خود را به‌دست آورد، این یک ترانه‌ی شایسته با توجه به تناسب عالی آهنگ با فیلم است.

۲۰. وقتی کبوترها می‌گریند (When Doves Cry) و باران ارغوانی (Purple Rain)

فیلم باران ارغوانی
 • فیلم: باران ارغوانی (Purple Rain)
 • خواننده: پرینس

به‌عنوان ششمین آلبوم استودیویی پرینس و موسیقی متن اولین نقش‌آفرینی او در فیلم، صادقانه باید گفت که نمی‌شد تنها یکی از این دو ترانه را انتخاب کرد. باران ارغوانی در اولین انتشارش در سال ۱۹۸۴ در صدر جدول قرار گرفت. قبل از اینکه دوباره توسط لژیونر‌ها و طرفداران جدید کشف شود و بازخوانی‌های متعددی از آن به بازار بیاید، وقتی پرینس در سال ۲۰۱۶ درگذشت، به‌عنوان یک یادآوری تلخ درباره‌ی اینکه چقدر پرینس با استعداد و افسارگسیخته بود، و اینکه چگونه او را خیلی زود از دست دادیم، دوباره ترانه‌هایش به صدر جدول بازگشتند.

۲۱. زن زیبا (Pretty Woman)

فیلم زن زیبا
 • فیلم: زن زیبا (Pretty Woman)
 • خواننده: روی اوربیسن

اگرچه ترانه‌ی زن زیبا در اولین سال انتشارش در ۱۹۶۴ موفقیت بزرگی به دست آورد، اما ترانه‌ی کلاسیک اوربیسن در سال ۱۹۹۰ دوران جدیدی را تجربه کرد، آن هم زمانی که کارگردان گری مارشال جولیا رابرتز را به‌عنوان یک کارگر جنسی خوش‌شانس انتخاب کرد که عاشق یک تاجر ثروتمند با بازی ریچارد گی‌یر می‌شود.

این ترانه اکنون با فیلمش شناخته می‌شود و به شهرت و موفقیت رابرتز و گی‌یر به‌عنوان دو ستاره‌ی بزرگ سینما در زمان خود کمک فراوانی کرد.

۲۲. چشم ببر (Eye of the Tiger)

فیلم راکی 3
 • فیلم: راکی ۳ (Rocky III)
 • خواننده: گروه سروایور

فیلم راکی ۳ در واقع هیچ چیز نمادینی نداشت که بخواهد ماندگار شود، اما یک ترانه به لطف پیام نشاط‌آور در پس‌زمینه‌اش و آن آکوردهای درخشان باعث به یاد ماندنی شدن فیلم هم شد.

چشم ببر شش هفته‌ی پیاپی در بالای جدول بیلبورد قرار گرفت، همچنین جایزه‌ی گرمی بهترین اجرای راک دونفره یا گروهی را در سال ۱۹۸۲ به‌دست آورد و در هر رویداد ورزشی و هر باشگاهی جزء اولین انتخاب‌های موزیک تمام دوران شد.

۲۳. خانم رابینسون (Mrs. Robinson)

فیلم فارغ التحصیل
 • فیلم: فارغ‌التحصیل (The Graduate)
 • خواننده: سایمون و گارفانکل

این اولین آهنگ راک بود که موفق به دریافت جایزه گرمی شد.

در زمان انتشار این آهنگ، سایمون و گارفانکل قبلا آهنگ‌سازان مشهوری بودند، اما ورود این دو در سال ۱۹۶۷ به موسیقی متن فیلم فارغ‌التحصیل آن‌ها را به سطحی ارتقا داد که برای کمتر نوازنده و خواننده‌ای پیش می‌آید.

کارگردان فیلم علاقه‌ی زیادی داشت که سایمون و گارفانکل ترانه‌ای برای متن فیلمش بنویسند، آن‌ها ابتدا دو آهنگ آماده کردند اما آن چیزی نبود که کارگردان می‌خواست، اما سومین آهنگ جذاب آن‌ها با نام خانم رابینسون نظرش را جلب کرد و به سرعت جایگاه شماره‌ی ۱ بیلبورد را هم به‌دست آورد. این اولین آهنگ راک بود که توانست جایزه‌ی ضبط سال را در جوایز گرمی‌ از آن خود کند.

۲۴. شکارچیان روح (Ghostbusters)

فیلم شکارچیان روح
 • فیلم: شکارچیان روح (Ghostbusters)
 • خواننده: ری پارکر جونیور

در سال ۱۹۸۳، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی کمدی شکارچیان روح برای ساخت یک آهنگ درباره‌ی دانشمندانی که وظیفه‌ی مقابله با ارواح را داشتند، با پارکر تماس گرفتند و گفتند که فقط چند روز به او فرصت می‌دهند تا این کار را انجام دهد. او با الهام از تبلیغاتی که اواخر شب در تلویزیون دیده بود، یکی از ماندگارترین آهنگ‌های موضوعی فیلم تاکنون را خلق کرد.

۲۵. نمی‌توانم این حس را متوقف کنم (Can’t Stop the Feeling)

انیمیشن ترول
 • فیلم: ترول‌ها (Trolls)
 • خواننده: جاستین تیمبرلیک

تیمبرلیک همیشه یکی از بهترین‌های صنعت موسیقی بود، زیرا از اواخر نوجوانی به‌عنوان یکی از اعضای ان‌سینک (NSYNC) و حتی با فعالیت‌های انفرادی‌اش مشهور بود. اما ترانه‌ی نمی‌توانم این حس را متوقف کنم که او برای موسیقی متن ترول‌ها تولید و اجرا کرد، به او کمک کرد تا طرفداران مختلفی از همه‌ی سنین، از بچه‎‌های کوچک گرفته تا پدربزرگ و مادربزرگ به دست آورد.

این آهنگ پرفروش‌ترین موزیک سال ۲۰۱۶ شد و همچنان به‌عنوان یکی از بهترین کارهای او شناخته می‌شود.

Remaining Time -0:00Picture-in-Picture

۲۶. کم عمق (shallow)

فیلم کم عمق
 • فیلم: ستاره‌ای متولد شده است (A Star is Born)
 • خواننده: بردلی کوپر و لیدی گاگا

فیلم ستاره‌ای متولد شده است داستان خواننده‌ی کانتری جکسون مین (با بازی کوپر) و ترانه‌سرایی به نام آلی (با بازی گاگا) را روایت می‌کند که پس از یک برخورد اتفاقی به سرعت رابطه‌ی عاشقانه و عمیقی با هم پیدا می‌کنند.

این آهنگ جذاب نتیجه‌ی همکاری حماسی بردلی کوپر و لیدی گاگا است که توانست برنده‌ی بهترین آهنگ اصلی در گلدن گلوب شود که موفقیت‌های برجسته‌ای را برای فیلم بعد از آن به همراه داشت.

siadera وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *